سوالات متداول

1- مجموعه چوگان چه هدفی را دنبال می‌کند؟

مجموعه چوگان با هدف اثرگذاری اجتماعی و توانمندسازی اقشار آسیب ­پذیر راه‌­اندازی شده است. تمرکز اصلی ما بر اشتغال و رفاه پایدار مردم است و با تامین منابع لازم اعم از سرمایه مالی و نیروی انسانی به پشتیبانی و حمایت از ایده‌ها و کسب‌وکارهایی می­ پردازیم که برای رفع مشکلات اجتماعی راه­ حل‌های خلاقانه ارائه می‌دهند.

2- آیا چوگان یک خیریه است؟

چوگان یک خیریه نیست و صراحتا اعلام می­کند که در کنار اثرگذاری اجتماعی مثبت به سودآوری بلندمدت نیز می­اندیشد. سودآوری مجموعه، تضمین کننده پایداری و ماندگاری آن است.

3- آیا چوگان یک مجموعه دولتی است؟

ما یک مجموعه کاملا خصوصی هستیم، با این حال از حمایت­ نهادهای دولتی و عمومی علاقمند نیز استقبال می­کنیم. سرمایه­ گذاران مرتبط با مجموعه از افرادی هستند که در کنار منفعت شخصی، توسعه جامعه را نیز در سرمایه ­گذاری‌های خود دنبال می­کنند.

4- آیا چوگان مستقیما در کسب‌وکارها سرمایه گذاری خواهد کرد؟

مجموعه چوگان سعی دارد که مستقیما در هیچ پروژه­ای درگیر اجرا نشود، بلکه این پروژه­ ها می‌بایست توسط تیم ­های متخصص و با تسهیل­گری و پشتیبانی چوگان انجام شوند. چوگان سعی می­کند تمامی ارتباطات لازم را در این راستا فراهم کند. در مورد سرمایه­ گذاری نیز با توجه به اینکه سنجش، اندازه ­گیری و ارزیابی اثرگذاری اجتماعی پروژه‌ها برای سرمایه گذاران اجتماعی بسیار حائز اهمیت است ما خود را حلقه­ ی وصل سرمایه ­گذاران و کارآفرینان می­دانیم و با نظارت و ردیابی پیشرفت کسب‌وکارها، شبکه ای از سرمایه­گذاران و کارآفرینان را به یکدیگر خواهیم رساند.

5- آیا چوگان یک شتابدهنده است؟

بله و خیر! چوگان مانند تمامی شتابدهنده‌های مرسوم، حمایت‌های لازم از ایده‌ها و استارتاپ‌ها را در برنامه‌های خود در نظر دارد. اما تفاوت ما با یک شتابدهنده متداول در رویکرد فعالانه ما برای حمایت از استارتاپ­ هایی است که یا مستقیما یک معضل اجتماعی را هدف گرفته ­اند و یا توسعه آنها در مناطقی انجام خواهد شد که بیشترین اثرگذاری مثبت اجتماعی را در پی داشته باشد. از طرفی ما در چوگان معتقدیم حل مشکلات تنها با مشارکت فعال و درون‌­زای گروه مخاطب در راستای فهم دقیق چالش­ها، ارائه راه‌­حل و اجرای آن، قابل انجام است، از این رو ارتباط مستقیم با گروه­های مخاطب را خواهیم داشت.

6- چگونه می توان با چوگان همکاری کرد؟

ما صمیمانه پذیرای پیشنهادات شما در جهت تکمیل و توسعه‌ی ایده‌ی نوپای چوگان هستیم. برای هرگونه همکاری و یا ارائه کسب‌وکار خود برای جذب سرمایه گذار و یا تامین سرمایه برای توسعه‌ی فضای کارآفرینی اجتماعی می‌توانید از طریق بخش تماس با ما اقدام کنید.